Golfový areál se nachází v překrásné přírodě podhůří Orlických hor. Jeho součástí je 9-ti jamkové znormované hřiště, které svými 3418 metry sice nevyniká délkou, ale rozhodně se o něm nedá říci, že by bylo jednoduché. Na tom mají především zásluhu úzké fairwaye a malé greeny.
Součástí areálu je také 300m dlouhý driving range s 24 odpališti (z toho 3 krytými), putting green a chipping green.

Jamka č.1

Na úvod krátká tříparová jamka, zdánlivě jednoduchá. Je nutné však k ní přistoupit odpovědně. Po pravé ruce má hráč po celé délce aut. Za malým greenem, který je odkloněný od odpaliště a je chráněn bunkerem, je vodní překážka. Vpravo od greenu se nachází špatně hratelný rough.

 

Jamka č.2

Nejjednodušší třípar na hřišti. Kromě autu, který lemuje jamku po pravé straně a menšího bunkeru, který chrání green zprava, se jedná o snadnou jamku díky široké fairwayi a přikloněnému greenu. Bez větších problémů lze zasahovat green první ranou.

 

 

Jamka č.3

Nejkrásnější, ale těžký třípar ve spodní části hřiště. Velmi obtížně zasahovatelný malý green, který je chráněn po celé pravé straně velkým bunkerem. Po pravé straně po celé délce se nachází aut. Po levé straně zhruba v jedné třetině začíná vodní překážka, lemovaná těžkým roughem, která končí až za úrovní greenu. Pro kratší hráče se v budoucnu stane velmi nepříjemnou překážkou několik nově vysázených stromů v první třetině fairwaye.

Jamka č.4

Nejtěžší čtyřpar na hřišti. Po pravé straně úzké fairwaje se v těsné blízkosti po celé délce táhne aut a po levé straně těžký rough. Záleží na každém hráči, jakou strategii zvolí. První rána železem může skončit v nepříjemném fairwayjovém bunkeru nebo ve vodní překážce po levé ruce. Takzvaní „ranaři“, kteří budou pokoušet svoje štěstí driverem, se mohou dostat do velmi nepříjemných problémů, pokud jejich rána neskončí na fairway v těsné blízkosti greenu. Pokud nejste driverem přesní, tak správným rozhodnutím bude první rána železem a a atakování greenu druhou ranou.

Jamka č.5

Lehčí čtyřpar z mírného svahu. Zde se naopak správným doporučením jeví atakování greenu první ranou.
Green je na levé straně chráněn menším bunkerem.
Je to jedna z mála jamek, kde se lze pokusit vylepšit svoje skóre případným birdie.

 

Jamka č.6

Poslední rovinatý čtyřpar ve spodní části hřiště. Na některé hráče může před první ranou nepříjemně působit po pravé ruce vzrostlý strom, který opticky brání ve výhledu hráči na fairway. Kromě dvou fairwayových bunkerů je také velmi nepříjemné pole, lemující fairway po celé levé straně. Pokud hráč skončí v této nepříjemné polní zóně, v drtivé většině svůj míč může prohlásit za ztracený. Obecným doporučením v danném případě je hrát vždy provizní míč. Green je po své levé straně chráněn hlubším bunkerem.

Jamka č.7

První jamka na druhé straně hřiště. Zde budou následovat jamky, které kromě odpališť a greenů jsou zasazeny ve velmi prudkém svahu. Zde každý hráč určitě prověří svou hru na nakloněné rovině.
Jamka č.7 je krátký třípar, kde green je zhruba ve stejné úrovni jako odpaliště. Hrajeme zde přes menší údolí. Doporučení zní: vzít o číslo kratší hůl, jelikož zdání vzdálenosti opravdu klame. Pozor rovněž na aut po levé ruce. Tato jamka je poslední šancí k vylepšení skóre.

Jamka č.8

Nejtěžší třípar na hřišti. Mírný dogleg vlevo v prudkém kopci, kde ani pravidlo přidání dvou holí nefunguje. I velmi dobří hráči zde berou do ruky pětku či trojku dřevo, aby se byli schopni dostat první ranou na green. Vše je umocněno autem vlevo, který lemuje celou fairway. Z odpaliště není vidět na green, který je zasazen do svahu a je dvouúrovňový. Je chráněn po obou stranách bunkery. Pozor, za greenem v protisvahu je již také aut! Na této jamce je i bogey velmi slušný výsledek.

Jamka č.9

Nacházíme se na nejvyšším místě hřiště, kde je krásný výhled na okolní krajinu. V případě dobrého počasí a dobré viditelnosti jsou odsud Orlické hory vidět jako na dlani. Ti pozornější nepřehlédnou zříceninu hradu Lanšperku po pravé ruce. Všem doporučuji tuto scenérii dobře vychutnat a odpočinout si po náročném výstupu na toto odpaliště. Jedná se opticky o velmi jednoduchou jamku (levý dogleg), která se svažuje z prudkého kopce dolů. Pro silové hráče zda nastává dilema, zda hrát na riziko a pokusit se přehrát údolí první ranou driverem přes vysoké stromy ve vodní překážce po levé straně. V případě volby železa nás v údolí čeká přechodová zóna velmi hustého rughu. Obtížná je i vlastní dohrávka do greenu, neboť celá fairway je od greenu prudce odkloněná na pravou stranu. Green již je velmi příjemný, pouze po pravé ruce chráněný bunkerem.

A nyní už nastává ta pravá chvíle k přesunu na 19. jamku. Přijeďte si vyzkoušet toto přírodní hřiště. Těšíme se na Vás! Hezkou hru!